Velkommen til vårt nye nettsted

Signe-Vaula-og-Martha-Steensnaes-2

14.03.2019 Vi har oppgradert nettstedet vårt. Innholdet er stort sett som før, men vi har forsøkt å forbedre, forenkle og fornye for at du skal få en bedre brukeropplevelse.

- Målet med oppgraderingen er å gi brukeren en bedre opplevelse, både når det gjelder utforming, innhold og søk. Innholdet er nå sortert inn i tre kategorier – Fakta, Regelverk og Om oss, sier prosjektkoordinator Martha Steensnæs, som har ledet prosjektet de to siste årene.

Tilpasset alle flater

Løsningen er responsiv, det vil si at den fungerer like bra på nettbrett og mobil som på kontor-pc-en. Søkefunksjonaliteten er også blitt bedre. For best mulig brukeropplevelse, anbefaler vi at du bruker siste versjon av nettlesere som Chrome, Edge eller Safari.

Du kan fortsette å abonnere på våre nyheter. Dersom du ikke allerede abonnerer, kan du enkelt registrere et nyhetsabonnement.

Nettstedet for FORCE og for Diskos er også oppgradert. FORCE er et samarbeidsforum for selskapene, mens Diskos er et nasjonalt datalager for lete- og utvinningsrelatert informasjon fra norsk sokkel.

Gi oss tilbakemeldinger

- Et nettsted er i stadig utvikling, og vi er opptatt av å ha brukernes behov og opplevelse i sentrum. Derfor setter vi stor pris på om du kontakter oss om du vil gi oss ris eller ros som vi kan bruke til å gjøre nettstedet enda bedre, sier nettredaktør Signe Vaula.

Om du lurer på noe eller har kommentarer, send gjerne en e-post til nettredaktøren.

Oljedirektoratets Faktasider og Faktakart er ikke endret i denne omgang.

Bildetekst: Nettredaktør Signe Vaula (t.v.) og prosjektkoordinator Martha Steensnæs (t.h.) er glade for at nye nettstedet nå er lansert og at det er tilpasset mobil og nettbrett. De oppfordrer til å gi tilbakemeldinger.

 

 

Oppdatert: 14.03.2019

Siste nyheter

ODs teknologidag: No er programmet klart
24.03.2023 Har du hugsa å melde deg på ODs teknologidag i Stavanger 7. juni? 
Tørr brønn nær Visundfeltet i Nordsjøen
24.03.2023 Equinor Energy AS, operatør for utvinningsløyve 554, har avslutta boring av undersøkingsbrønn 34/6-6 S.
Produksjonstal februar 2023
21.03.2023 Førebels produksjonstal i februar 2023 viser ein gjennomsnittleg dagsproduksjon på 1 994 000 fat olje, NGL og kondensat.
Olje- og gassfunn nær Framfeltet i Nordsjøen
14.03.2023 Equinor Energy AS, operatør for utvinningsløyve 827S, har avslutta boring av undersøkingsbrønn 35/10-9 på Heisenbergprospektet.
Ny datatype i Diskos: Multi-gigapiksel palynologiske preparat
13.03.2023 Oljedirektoratets digitaliseringsprosjekt Avatara-p har produsert over 30 000 digitale palynologiske preparat frå 284 frigitte brønnar. Dette stadig veksande datasettet på 57 terabyte er no tilgjengeleg i Diskos.
Boreløyve for brønnbane 6406/5-2 S.
13.03.2023 Oljedirektoratet har gitt Equinor Energy AS boreløyve for brønnbane 6406/5-2 S, jf. ressursforskriften paragraf 13.
Boreløyve for brønnbanene 31/2-23 S og 31/2-23 A
08.03.2023 Oljedirektoratet har gitt Equinor Energy AS boreløyve for brønnbanene 31/2-23 S og 31/2-23 A, jf. ressursforskriften paragraf 13.
Fem selskaper har søkt om areal for CO2-lagring
06.03.2023 Olje- og energidepartementet (OED) har mottatt søknader fra fem selskaper i forbindelse med utlysningen av et område i Nordsjøen knyttet til lagring av CO2 på norsk sokkel.
Oljefunn nær Goliatfeltet i Barentshavet
02.03.2023 Vår Energi ASA, operatør for utvinningstillatelse 229, har avsluttet boring av undersøkelsesbrønn 7122/8-1 S.
Tørr brønn nær Edvard Grieg-feltet i Nordsjøen
02.03.2023 Aker BP ASA, operatør for utvinningstillatelse 1141, har avsluttet boring av letebrønn 16/1-35 S.